Turkcell’i seviyormuşum :)

Nisan 19 2 Yorum Kategori: Blog

Son iki Londra turunda iki değişik operatörü deneme fırsatı yakaladım. Sonuç; rezalet!

İlki O2 idi. Zone 1, 2, 3 idare ederken, trene binip de zone dışına çıkınca patlıyordu. İhtiyacım olan limitsiz data hattına hediye ettikleri konuşma ve sms imkanları da paha biçilmezdi. Konuşma hakkı UK içinde 30 sn. yetti. Sms olayını denemedim bile.

İkincisi ise 3 oldu. O2’yu aratmadı. Benzer performans -sızlık- bu operatörde de mevcuttu. Üst katta çeker, alt katta çekmez. HDSPA’yı geçtim, 3G’yi zor buldum.

Haydi diyelim Londra büyük şehir. Devletin kuralları katı. Kamuoyu baskısı yüksek. Yeterli bağlantı noktası kurulumunda problem var. Ama bir de müşteri hizmetleri var ki bir kere deneyen arkasına bakmadan kaçar. 800’lü hattın numarasını duyan İngiliz vatandaşları bile aramaya yeltenmiyor. Haydi muhtemelen Hindistan’da bulunan call center’ları geçtim, yüz yüze mağazadan sim kart alıyorsun, şu iPhone’un kartını değiştireyim diye bir zımbırtınız var mı diye sorduğunda, böyle bir hizmetimiz yok cevabını alıyorsun.

Şimdi geriye ıvır zıvır operatörleri saymazsak Vodafone ve Orange kaldı. Sonraki seyahatlerde sırasıyla onları da deneyeceğim. Şunu da ekliyeyim, eğer İstanbul’daki Turkcell Londa’da olsa, tüm operatörlere nal toplatırdı. Öyle O2 Arena yapmakla olmuyor bu işler :)

Oysa ki havaalanına iner inmez Turkcell’i gördüm. Koşa koşa gittim ve “Şu şanlı Turkcell kartımı iPhone’a takmak için bir aparatınız var mı?” diye sorduğumda, yetkili masanın altından bir zımba çıkardı, tezgahın üstüne yaslayarak bir zımba telini nasıl yaptığını anlamadığım bir şekilde tezgahın üstüne bozulmadan, yamulmadan bırakıverirken gülümsedi.

Eminim Turkcell’in de sim kart değiştirmek için bir servisi yoktu. Ama çözüm odaklı, pratik zekalı olmak böyle bir şey işte.

Çok yaşa Turkcell, gözünü seveyim Türk insanı :)

2 Yorum Yapılmış

Kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  1. Hey çok güzel bir blog! Adam .. Güzel .. Inanılmaz .. Ben blogunuza imi ve ayrıca beslemeleri almak …

    appliance repair Irvine 30 Nisan 2011 at 21:51 Permalink
  2. Beslemeleri almak, iyi etmek! Afiyet, şeker.

    İlker Utlu 2 Mayıs 2011 at 18:21 Permalink

Kendi yorumunuzu ekleyebilirsiniz

Commenter Gravatar